TEKLİF ÇAĞRISI – TÜRKİYE’DE KADINLARIN ADALETE ERİŞİMİNİ DESTEKLEMEYE YÖNELİK STK HİBELERİ
Tarih: 13.05.2024| Okunma Sayısı: 212

Proje kapsamında, ulusal ve yerel STKlerin kadınların adalet erişimlerinin desteklenmesi ve hukuki farkındalıklarının artırılmasına yönelik projelerine/girişimlerine destek olmak amacıyla her biri en fazla 15.000 EUR (on beş bin avro) olmak üzere en az üç (3) hibe verilmesi planlanmaktadır. Sunulan proje tekliflerinin süresi altı ay ile bir yıl arasında olmalıdır.

 

Hibeler, kadınların adalet erişimini desteklemeyi, hukuki farkındalıklarını ve hukuk okuryazarlıklarını  artırmayı, kadınları haklarını talep etme, ihlalleri bildirme ve adli yardım da dâhil olmak üzere mevcut hukuki yollar ve hizmetlerden faydalanarak destek ve adalet talep etme konusunda güçlendirmeyi amaçlayan projeleri finanse edecektir. Bu çerçevede, barolar da dâhil olmak üzere yerel ortaklarla iş birliği yapılması teşvik edilmektedir.

 

Proje teklifleri, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet mağdurları, Şubat 2023 depremlerinden etkilenen, mülteci, göçmen, Roman kadınlar ve kız çocukları, kırsal kesimde yaşayan kadınlar gibi kırılgan veya dezavantajlı durumdakiler başta olmak üzere kadınları hak sahipleri olarak güçlendirmeye ve desteklemeye odaklanmalıdır.

 

Proje teklifleri “Türkiye’de Kadınların Adalete Erişiminin Desteklenmesi” projesinin sonuçları ile Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyinin bu alandaki çalışmalarına katma değer sunmalıdır.

 

Sunulması gereken belgeler

 

 • Doldurulmuş ve imzalanmış Başvuru Formu (Ek I);
 • Taslak bütçe (Ek II);
 • Diğer gerekli belgeler (İngilizce olarak):
  • Başvuran STK tarafından Türkiye'de daha önce uygulanan projelerin bütçesi, süresi, amacı ve içeriği hakkında bilgileri de içeren bir listesi;
  • Baro(lar) ile iş birliği öngörülüyorsa, baro(ların)nun STKleri proje faaliyetleri kapsamında desteklemeye istekli olduğunu belirten niyet mektubu;
  • Tescil kaydı;
  • Kuruluş tüzüğü;
  • Temsilcinin başvuru sahibi adına işlem yapabilmesine yönelik yetkilendirme belgesi;
  • Başvuru sahibinin banka hesabı olduğunu gösteren belge;
  • Önerilen hibe projesinin uygulanmasında görev alacak personelin özgeçmişleri;
  • Son 4 yıla ait gelir – gider tablosu;
  • Değerlendirme dışı bırakılma kriterlerine ilişkin beyannamenin (Ek IV) imzalı – kaşeli hali.

 

Tescil kaydı ve başvuru sahibinin banka hesabı olduğunu gösteren belge (Türkçe sunulabilir) hariç tüm belgeler İngilizce olarak sunulmalıdır. Türkçe yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Başvurular için son teslim tarihi 3 Haziran 2024’tür (17.00 GMT + 3). Başvuru formu, bütçe ve diğer destekleyici belgelerin eksiksiz olarak ve elektronik formatta (Word ve/veya PDF) ankara.office@coe.int

e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir. Başvurular gönderilirken konu satırında şu ifadeye yer verilmelidir: HF33 - WA2J – Grant for CSOs.

 

Teklif çağrısı ile ilgili sorular, başvuru tarihinden en geç iki hafta önce, 20 Mayıs 2024 tarihine kadar, İngilizce veya Türkçe olarak ankara.office@coe.int e-posta adresine gönderilmelidir. Sorular iletilirken konu satırında şu ifadeye yer verilmelidir: Question - HF33 - WA2J – Grant for CSOs.

 

Zamanında ve usulüne uygun şekilde gönderilen soruların yanıtları bu sayfada yayımlanacaktır.

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Haziran 2024><<
Haziran 2024
 PSÇPCCP
22272829303112
233456789
2410111213141516
2517181920212223
2624252627282930
271234567

18.06.2024
AV. MELİH EFE
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.