CMK ÖDEMELERİ İÇİN DOSYA DÜZENİ VE ÖDEME HUSUSU
Tarih: 26.02.2024| Okunma Sayısı: 489

                                                                                                  CMK ÖDEMELERİ İÇİN DOSYA DÜZENİ VE ÖDEME HUSUSU

-Aşağıda yazılı şekilde düzenlenmemiş evraklar eksiklik giderilinceye kadar işleme   alınmayacağından evrakların tam ve eksiksiz olarak teslimine azami dikkatin  gösterilmesi rica olunur.


SORUŞTURMA AŞAMASINDAKİ ÜCRET TALEPLERİ İÇİN 

* KOLLUK/SAVCILIK İFADE TUTANAĞI VEYA SULH CEZA HAKİMLİĞİ SORGU TUTANAĞI ASILLARI
 
(Tutanak asıllarındaki avukat imzası kontrol edilmeli ve Savcılık Soruşturma Numarası mutlaka tutanağın sağ üst köşesine yazılmalıdır, soruşturma numarası olmadan evrakın sisteme giriş yapılması mümkün değildir, aynı şahsın soruşturma evresinin her aşamasında görev alınmışsa Emniyet/Karakol/Savcılık/Sorgu Hakimliği evraklar birbirine zımbalanarak tek görev olarak 
teslim edilir. )


-BARONET – İNCELENMEMİŞ EVRAKLAR kısmında ilgili evraka ait Görev Yazısı butonuna 
bastığınızda alacağınız GÖREV YAZISI konulacaktır

- Islak imzalı olan ifade/sorgu tutanaklarına ön bürodan aslı gibidir mührü basılmasına gerek 
yoktur.

- BARONET - İNCELENMEMİŞ EVRAKLAR kısmında ilgili evraka ait YOL ÜCRETİ VAR İSE ZGB Butonuna bastığınızda alacağınız evrak imzalanıp görev yazısının altına konulacaktır


KOVUŞTURMA AŞAMASINDAKİ ÜCRET TALEPLERİ İÇİN


-BARONET – İNCELENMEMİŞ EVRAKLAR kısmında ilgili evraka ait Görev Yazısı butonuna 
bastığınızda alacağınız GÖREV YAZISI konulacak, 

-MAHKEME DURUŞMA TUTANAĞI (Görevli avukatın ve ya yetkili belgesi sunulan avukatın isminin duruşma tutanağında olması kaydıyla duruşma tutanağı eklenecektir. )

DOSYA HAZIRLAMADA SAİR ORTAK HUSUSLAR

* Soruşturma ifade tutanaklarının ya da duruşma zabıtlarının çok sayfalı olması halinde İLK VE SON SAYFASI yeterlidir. İlk ve son sayfada şahsın veya avukatın ismi geçmiyorsa şahsın veya avukatın ismi geçen sayfa da ayrıca eklenmelidir.

- Mazeret sunulan duruşma tutanakları ile ödeme yapılmamaktadır.

- Yetki belgesi verilmesi durumunda yetki belgesi ile görev yapan avukatın yetki belgesi sunduğu ibaresi duruşma zaptında yazmalıdır.

 HAZIRLIK GÖREVLENDİRMELERİNDE YOL GİDERİ TUTARLARI;


-Şehir merkezi için belirlenen yol ücreti İNCELENMEMİŞ EVRAKLAR İlgili evraka ait ZGB butonunda çıkacak olan talep  yazdırılır ve imza atılması gerekmektedir. ( İlçeler için ise tarifede belirlenen miktar yazılır ve imza atılır. )

- Hafta İçi Adliye içi Savcılık ve Mahkeme görevlerinde yol giderleri  ÖDENMEMEKTEDİR.
Hafta Sonu Adliye ve Savcılık görevlerinde Yol gideri ÖDENMEKTEDİR. 

-  ÇOCUK MAHKEMELERİNDE yapılan görevlerin hepsi dosya içinde  yukarıda kovuşturma aşaması için belirtilen sıralama ile takılmış halde teslim  edilmesi gerekmektedir. (KDV %10 olması nedeniyle)

-TALİMAT SORUŞTURMASI/KOVUŞTURMASINA AİT GÖREVLERDE VE MERKEZ BAROYA BAĞLI İLÇELERDE de (Maden / Keban )  evrakların herbiri için ayrı  dosya içine yukarıda Soruşturma/Kovuşturma aşaması için belirtilen sıralama ile takılmış halde teslim edilmesi gerekmektedir. Talimat evraklarında TALİMATI GÖNDEREN YER SAVCILIK/MAHKEME ADI İLE SORUŞTURMA/ESAS NUMARASI MUTLAKA YAZILMALIDIR. Aksi takdirde sisteme giriş mümkün olmamaktadır.

- Evrakların delik zımbası ile delinerek dosyaya takılması, yol giderine ilişkin  makbuz fişin ilgili görev evrakına zımbalanması, evrakların kaybolmaması ve karışmadan düzenli şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. 

ÖDEME İŞLEMLERİNE DAİR HUSUSLAR


- Evrak tesliminden sonra işlemleriniz tamamlanıp örnek makbuzunuz oluşturulduktan sonra makbuz kesilmesi gerekmektedir. 

- CMK ödemeleriniz için makbuzunuzu düzenlerken kullanmakta olduğunuz makbuz programında ‘detaylı makbuz kes -hizmet ekle ‘ butonunu kullanarak düzenler iseniz kuruş farkı ile ilgili sıkıntı olmayacaktır.

- Tahakkuk eden miktar (Brüt ücret + KDV) 2.000 TL üzerinde olan makbuzların  5/10 oranında TEVKİFATLI OLARAK kesilmesi zorunludur.

-Tahakkuk eden miktar (Brüt ücret + KDV + Yol Gideri) 5.000 TL üzerinde olan  makbuzlar için Vergi Dairesinden alınacak “BORÇ DURUMUNU GÖSTERİR”  belgenin tarafınıza CMK Servisi tarafından ileti veya bildirim  geldikten sonra Baro kalemine teslimi veya cmk telefonuna (05324720841)  mesaj olarak gönderilmesi gerekmektedir.

-  Baroca Hazırlanan evrakların tümü  ödeme yapılması hususu için bağlı bulunan idari işler müdürlüğüne teslim edilir. 
 
-Baroca CMK ÖDEME  evraklar teslim edildikten ve ödenek geldikten sonra ise İDARİ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ tarafından ödeme yapılacağından ötürü  Borç durumunu gösterir belge borç olup olmamasına bakılmaksızın  istendiğinden belgenin mutlaka gönderilmesi zorunludur, aksi halde ödeme söz  konusu olmayacaktır. Borç durumunu gösterir belge internet vergi dairesinden  de temin edilebilir. BELGE 15 GÜN SÜRELİ OLDUĞUNDAN SMS GELMEDEN GÖNDERİLMEMELİDİR.

- Gönderilmiş olan Borç  Durum Yazıları değerlendirme yapıldıktan sonra ilgili vergi dairesine evrak teslimi yapılır ve ödeme hususunda onay geldikten sonra hesaplara aktarımı yapılır. 

ELAZIĞ BAROSU 

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Haziran 2024><<
Haziran 2024
 PSÇPCCP
22272829303112
233456789
2410111213141516
2517181920212223
2624252627282930
271234567

18.06.2024
AV. MELİH EFE
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.